Start Aktualności Oferta biura Bezpłatna wycena Kontakt

Biuro rachunkowe Zamość

Zwolnienie z vat- powrót

Podatnik, który utracił prawo do zwolnienia od podatku lub dobrowolnie z niego zrezygnował, może skorzystać z niego ponownie.

Aby możliwa była zmiana statusu podatnika i przywrócenie zwolnienia z VAT, podatnik musi spełnić łącznie poniższe warunki:

1) wartość sprzedaży w ubiegłym roku (jak i bieżącym) nie przekroczyła 150.000 zł

2) podatnik nie wykonuje czynności określonych w art. 113 ust. 13 ustawy o VAT

Aby skorzystać ponownie ze zwolnienia, podanik jest zobowiązany do złożenia formularza VAT-R w terminie 7 dni od dnia wyboru zwolnienia.

Prawo do ponownego skorzystania ze zwolnienia przysługuje podatnikowi nie wcześniej niż po upływie roku, licząc od końca roku, w którym je utracono.

 

Czy wiesz, że..

ZUS w 2015 roku. Znowu podwyżki. Każdy przedsiębiorca zdążył się już chyba przyzwyczaić do stałych podwyżek składek ZUS. Nie inaczej jest z początkiem roku 2015. Czytaj dalej..
Odliczenie VAT od paliwa Przypominamy, że odliczenie pełnej kwoty podatku VAT od faktur zakupowych obejmujących zakup paliwa do samochodów firmowych jest możliwy wyłącznie w przypadku posiadania aktualnego zaświadczenia VAT-1 dla danego pojazdu. Czytaj dalej..
Pensja minimalna w 2015 roku Informujemy, że od stycznia 2015 zmieniła się wysokość minimalnego wynagrodzenia. Aktualna stawka to 1750zł brutto. Przypominamy o konieczności podpisania stosownych aneksów umów. Czytaj dalej..
Rozliczenie faktury korygującej Poniżej przedstawiamy prawidłowy sposób rozliczenia faktury korygującej wystawionej dla kontrahenta przez podmiot będący czynnym płatnikiem VAT. Czytaj dalej..
Zwolnienie z vat- powrót Podatnik, który utracił prawo do zwolnienia od podatku lub dobrowolnie z niego zrezygnował, może skorzystać z niego ponownie. Czytaj dalej..