Start Aktualności Oferta biura Bezpłatna wycena Kontakt

Biuro rachunkowe Zamość

ZUS w 2015 roku. Znowu podwyżki.

Każdy przedsiębiorca zdążył się już chyba przyzwyczaić do stałych podwyżek składek ZUS. Nie inaczej jest z początkiem roku 2015.

Znamy już aktualne stawki obowiązujące w tym roku.

Przypominamy, że pierwszą składkę w nowej wysokości za styczeń 2015 opłacamy do 10 lutego (jeśli przedsiębiorca nie zatrudnia żadnych pracowników), lub do 15 lutego (jeśli pracodawca zobowiązany jest płacić składki zus za pracowników).

 

AKTUALNE STAWKI SKŁADEK ZUS:

Ubezpieczenie zdrowotne: 279,41zł

Fundusz pracy: 58,20zł

Ubezpieczenie społeczne z chorobowym:757,76zł

Ubezpieczenie społeczne bez chorobowego:699,56zł

 

Ubezpieczenie społeczne z chorobowym („mały ZUS”, dla nowych przedsiębiorców): 167,47zł

Ubezpieczenie społeczne bez chorobowego („mały ZUS”, dla nowych przedsiębiorców): 154,61zł

Szukacie Państwo profesjonalnej obsługi księgowej firmy? Zapraszamy do naszego biura rachunkowego, warto na zaufać.

 

Czy wiesz, że..

ZUS w 2015 roku. Znowu podwyżki. Każdy przedsiębiorca zdążył się już chyba przyzwyczaić do stałych podwyżek składek ZUS. Nie inaczej jest z początkiem roku 2015. Czytaj dalej..
Odliczenie VAT od paliwa Przypominamy, że odliczenie pełnej kwoty podatku VAT od faktur zakupowych obejmujących zakup paliwa do samochodów firmowych jest możliwy wyłącznie w przypadku posiadania aktualnego zaświadczenia VAT-1 dla danego pojazdu. Czytaj dalej..
Pensja minimalna w 2015 roku Informujemy, że od stycznia 2015 zmieniła się wysokość minimalnego wynagrodzenia. Aktualna stawka to 1750zł brutto. Przypominamy o konieczności podpisania stosownych aneksów umów. Czytaj dalej..
Rozliczenie faktury korygującej Poniżej przedstawiamy prawidłowy sposób rozliczenia faktury korygującej wystawionej dla kontrahenta przez podmiot będący czynnym płatnikiem VAT. Czytaj dalej..
Zwolnienie z vat- powrót Podatnik, który utracił prawo do zwolnienia od podatku lub dobrowolnie z niego zrezygnował, może skorzystać z niego ponownie. Czytaj dalej..