Start Aktualności Oferta biura Bezpłatna wycena Kontakt

Biuro rachunkowe Zamość

Ubezpieczenie zdrowotne dla rodziny zleceniobiorcy

Osoba podlegająca obowiązkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu (również w przypadku pracy w ramach umowy zlecenie) ma obowiązek zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego uprawnionych członków rodziny.

Jeżeli osoba wykonująca pracę w ramach umowy zlecenie podlega pod obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne, powinna w terminie 7 dni od momentu podjęcie zatrudnienia zawiadomić zleceniodawcę o członkach rodziny, którym również przysługuje ubezpieczenie zdrowotne.

Czy wiesz, że..

ZUS w 2015 roku. Znowu podwyżki. Każdy przedsiębiorca zdążył się już chyba przyzwyczaić do stałych podwyżek składek ZUS. Nie inaczej jest z początkiem roku 2015. Czytaj dalej..
Odliczenie VAT od paliwa Przypominamy, że odliczenie pełnej kwoty podatku VAT od faktur zakupowych obejmujących zakup paliwa do samochodów firmowych jest możliwy wyłącznie w przypadku posiadania aktualnego zaświadczenia VAT-1 dla danego pojazdu. Czytaj dalej..
Pensja minimalna w 2015 roku Informujemy, że od stycznia 2015 zmieniła się wysokość minimalnego wynagrodzenia. Aktualna stawka to 1750zł brutto. Przypominamy o konieczności podpisania stosownych aneksów umów. Czytaj dalej..
Rozliczenie faktury korygującej Poniżej przedstawiamy prawidłowy sposób rozliczenia faktury korygującej wystawionej dla kontrahenta przez podmiot będący czynnym płatnikiem VAT. Czytaj dalej..
Zwolnienie z vat- powrót Podatnik, który utracił prawo do zwolnienia od podatku lub dobrowolnie z niego zrezygnował, może skorzystać z niego ponownie. Czytaj dalej..