Start Aktualności Oferta biura Bezpłatna wycena Kontakt

Biuro rachunkowe Zamość

Sezon urlopowy- przesunięcie urlopu

Początek sezonu urlopowego w pełni. Warto przypomnieć zasady ustalania urlopów dla pracowników.

Plan urlopowy ustalają wspólnie pracodawca z pracownikiem. Należy jednak pamiętać, że ostateczną decyzję o przydzieleniu urlopu w wybranym terminie podejmuje pracodawca i może nie wyrazić zgody np. na przesunięcie wcześniej ustalonego terminu urlopu, o co wnioskuje pracownik.

Pracownik nie może rozpocząć terminu w nowym terminie, o który wnioskował, jeżeli pracodawca nie wyraził zgody na zmianę terminu. Nieobecność pracownika w tym czasie może zostać potraktowana jako nieusprawiedliwiona nieobecność.

Czy wiesz, że..

ZUS w 2015 roku. Znowu podwyżki. Każdy przedsiębiorca zdążył się już chyba przyzwyczaić do stałych podwyżek składek ZUS. Nie inaczej jest z początkiem roku 2015. Czytaj dalej..
Odliczenie VAT od paliwa Przypominamy, że odliczenie pełnej kwoty podatku VAT od faktur zakupowych obejmujących zakup paliwa do samochodów firmowych jest możliwy wyłącznie w przypadku posiadania aktualnego zaświadczenia VAT-1 dla danego pojazdu. Czytaj dalej..
Pensja minimalna w 2015 roku Informujemy, że od stycznia 2015 zmieniła się wysokość minimalnego wynagrodzenia. Aktualna stawka to 1750zł brutto. Przypominamy o konieczności podpisania stosownych aneksów umów. Czytaj dalej..
Rozliczenie faktury korygującej Poniżej przedstawiamy prawidłowy sposób rozliczenia faktury korygującej wystawionej dla kontrahenta przez podmiot będący czynnym płatnikiem VAT. Czytaj dalej..
Zwolnienie z vat- powrót Podatnik, który utracił prawo do zwolnienia od podatku lub dobrowolnie z niego zrezygnował, może skorzystać z niego ponownie. Czytaj dalej..