Start Aktualności Oferta biura Bezpłatna wycena Kontakt

Biuro rachunkowe Zamość

Rozliczenie faktury korygującej

Poniżej przedstawiamy prawidłowy sposób rozliczenia faktury korygującej wystawionej dla kontrahenta przez podmiot będący czynnym płatnikiem VAT.

Podstawą do zaksięgowania faktury korygującej jest otrzymanie podpisanej kopii od kontrahenta, dla którego korygujemy fakturę.

Jeżeli fakturę otrzymamy w tym samym okresie rozliczeniowym, w którym wystawiono fakturę pierwotną, możemy oba dokumenty zaksięgować w jednym okresie i w deklaracji VAT-7 wykazać sprzedaż pomniejszoną o kwotę korygowaną.

 

Jeżeli natomiast zdarzy się, że kontrahent odeśle nam fakturę po terminie rozliczenia sprzedaży danego okresu, to korektę możemy ująć dopiero w deklaracji dotyczącej okresu, w którym otrzymaliśmy podpisaną korektę od kontrahenta. W tej sytuacji w deklaracji za okres, w którym wystawiliśmy fakturę pierwotną wykazujemy sprzedaż w kwocie ujętej na pierwszej fakturze.

Zapraszamy do naszego biura rachunkowego w Zamościu. Naszym Klientom gwarantujemy kompleksową obsługę i pomoc we wszelkich sprawach rachunkowo-księgowych.

Czy wiesz, że..

ZUS w 2015 roku. Znowu podwyżki. Każdy przedsiębiorca zdążył się już chyba przyzwyczaić do stałych podwyżek składek ZUS. Nie inaczej jest z początkiem roku 2015. Czytaj dalej..
Odliczenie VAT od paliwa Przypominamy, że odliczenie pełnej kwoty podatku VAT od faktur zakupowych obejmujących zakup paliwa do samochodów firmowych jest możliwy wyłącznie w przypadku posiadania aktualnego zaświadczenia VAT-1 dla danego pojazdu. Czytaj dalej..
Pensja minimalna w 2015 roku Informujemy, że od stycznia 2015 zmieniła się wysokość minimalnego wynagrodzenia. Aktualna stawka to 1750zł brutto. Przypominamy o konieczności podpisania stosownych aneksów umów. Czytaj dalej..
Rozliczenie faktury korygującej Poniżej przedstawiamy prawidłowy sposób rozliczenia faktury korygującej wystawionej dla kontrahenta przez podmiot będący czynnym płatnikiem VAT. Czytaj dalej..
Zwolnienie z vat- powrót Podatnik, który utracił prawo do zwolnienia od podatku lub dobrowolnie z niego zrezygnował, może skorzystać z niego ponownie. Czytaj dalej..