Start Aktualności Oferta biura Bezpłatna wycena Kontakt

Biuro rachunkowe Zamość

Osoba podlegająca obowiązkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu (również w przypadku pracy w ramach umowy zlecenie) ma obowiązek zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego uprawnionych członków rodziny.
Czytaj dalej..

Początek sezonu urlopowego w pełni. Warto przypomnieć zasady ustalania urlopów dla pracowników.
Czytaj dalej..

Podatnik, który utracił prawo do zwolnienia od podatku lub dobrowolnie z niego zrezygnował, może skorzystać z niego ponownie.
Czytaj dalej..

Poniżej przedstawiamy prawidłowy sposób rozliczenia faktury korygującej wystawionej dla kontrahenta przez podmiot będący czynnym płatnikiem VAT.
Czytaj dalej..

Przypominamy, że odliczenie pełnej kwoty podatku VAT od faktur zakupowych obejmujących zakup paliwa do samochodów firmowych jest możliwy wyłącznie w przypadku posiadania aktualnego zaświadczenia VAT-1 dla danego pojazdu.
Czytaj dalej..

Informujemy, że od stycznia 2015 zmieniła się wysokość minimalnego wynagrodzenia. Aktualna stawka to 1750zł brutto. Przypominamy o konieczności podpisania stosownych aneksów umów.
Czytaj dalej..

Każdy przedsiębiorca zdążył się już chyba przyzwyczaić do stałych podwyżek składek ZUS. Nie inaczej jest z początkiem roku 2015.
Czytaj dalej..

Czy wiesz, że..

ZUS w 2015 roku. Znowu podwyżki. Każdy przedsiębiorca zdążył się już chyba przyzwyczaić do stałych podwyżek składek ZUS. Nie inaczej jest z początkiem roku 2015. Czytaj dalej..
Odliczenie VAT od paliwa Przypominamy, że odliczenie pełnej kwoty podatku VAT od faktur zakupowych obejmujących zakup paliwa do samochodów firmowych jest możliwy wyłącznie w przypadku posiadania aktualnego zaświadczenia VAT-1 dla danego pojazdu. Czytaj dalej..
Pensja minimalna w 2015 roku Informujemy, że od stycznia 2015 zmieniła się wysokość minimalnego wynagrodzenia. Aktualna stawka to 1750zł brutto. Przypominamy o konieczności podpisania stosownych aneksów umów. Czytaj dalej..
Rozliczenie faktury korygującej Poniżej przedstawiamy prawidłowy sposób rozliczenia faktury korygującej wystawionej dla kontrahenta przez podmiot będący czynnym płatnikiem VAT. Czytaj dalej..
Zwolnienie z vat- powrót Podatnik, który utracił prawo do zwolnienia od podatku lub dobrowolnie z niego zrezygnował, może skorzystać z niego ponownie. Czytaj dalej..